Російська Федерація готує повномасштабну агресію проти України.

Як інформує «Обозреватель», про це заявив командувач Об’єднаними силами генерал-лейтенант Сергій Наєв, зазначивши ключові ознаки, повідомив Генштаб ЗСУ в Facebook.

«По-перше, вони (росіяни. — Ред.) збільшили чисельність своїх військ. Наприклад, там, де на базах у російсько-українського кордону було вісім батальйонних тактичних груп, зараз вони збільшили цей показник до 12 в районі моєї відповідальності», — підкреслив він.

За словами Наєва, росіяни також значно збільшили кількість літаків, готових діяти з аеродромів на їхньому боці кордону в Донецькій області.

«Більш важливим свідченням було те, що «російські оперативні групи прибули до Донецької і Луганської області, про що ми дізналися з перехоплень їх супутникового зв’язку», — уточнив він.

Наєв зазначив, що також був виявлений особливий тип супутникового зв’язку, який використовують старші російські офіцери, присутність російських генералів свідчить про важливі рішення і перегрупування військ — ймовірно, в рамках підготовки до загального наступу.

«Їх можливості збору розвідувальних даних виросли в три рази: більше розвідувальних груп, радіоелектронних груп. Все це стандартні заходи, які проводяться при підготовці до наступу», — пояснив генерал-лейтенант.

Наєв вважає, що ймовірність атаки збільшилася після того, як в Чорному морі російські військово-морські кораблі напали на українські.

«Інцидент є частиною російського плану взяти під свій контроль Азовське узбережжя України і створити наземний коридор на захід від території, яку Москва займає, через Маріуполь і далі до Криму», — підкреслив командувач ООС.

Він також попередив, що кремлівська пропаганда, яка стверджує, що Україна хоче використовувати хімічну зброю проти Донецька, спрямована на створення приводу для виправдання такого російського нападу.