Бойовики "ЛНР" оприлюднили відповідну відео

Верх цинізму! Спостерігач ОБСЄ віддав честь "ЛНРівцю" над тілами українських бійців

Спостерігач ОБСЄ виразив неприховану радість при зустрічі з бойовиком «ЛНР», обійняв його та ще й на додачу віддав військовий салют. Все це відбувалось під час передачі трупів солдат ЗСУ.

Під час передачі тіл українських військових в «ЛНР», один зі спостерігачів Спеціальної моніторингової місії (СММ ОБСЄ) обійняв бойовика незаконних збройних формувань, а потім ще віддав військове вітання на тлі трупів в багажнику.

Все це зафіксовано в репортажі, опублікованому на каналі YouTube «Народної міліції ЛНР».
— Аааа, дорогий! — скаже на 19-й секунді ролика представник моніторингової місії і тепло привітає чоловіка в камуфляжі, який представляє так звану «міліцію ЛНР».

» Союз ветеранів Афганістану Луганщини спільно з НМ ЛНР і СЦКК передав Україні тіла загиблих бійців ВСУ, які 23 числа підірвалися на міні в результаті спроби проникнути на територію Республіки», — сказано в описі до відео.

Відомий журналіст видання Bild Джуліан Ріпці в Twitter висловив своє обурення ситуацією.

Він опублікував уривок відео, на якому той же самий «вусатий» представник ОБСЄ віддав військовий салют «ЛНРівцю» на тлі фургона з трупами українських військових.

Втім, бойовик навіть не задав собі справи зробити те ж саме і просто пішов.

«Можливо, @OSCE_SMM може пояснити, чому його «цивільний монітор» виконує військовий салют військовому злочинному командувачу #LNR !?» — написав Ріпці.

Верх цинізму! Спостерігач ОБСЄ віддав честь "ЛНРівцю" над тілами українських бійців

У Спеціальній моніторингової місії ОБСЄ вже прокоментували інцидент та назвали «необачністю» жест вітання від російськомовного спостерігача на адресу терориста «ЛНР» та «механічним жестом».

«З відеоматеріалів видно, як спостерігач допустив необачність (з цього приводу ведеться внутрішня робота з метою не допустити повторення). Шкода, що вся увага була прикута до цього механічному жесту», — йдеться в заяві.

Відповідну уточнюючу заяву було опубліковано на сторінці СММ ОБСЄ в Facebook.

Як повідомляв портал «Знай.ua», бойовики ОРДО намагаються обдурити ОБСЄ.