19 серпня мав особисту розмову із в.о.міністра охорони здоров’я Уляною Супрун, під час якої вона запевнила, що в Міністерстві охорони здоров'я України все ж порахували РЕАЛЬНУ фінансову потребу по бюджетній програмі "Лікування за кордоном". Ці реальні прорахунки були надіслані до Кабінету міністрів України.

Окрім цього, представники МОЗ, ВРУ та КМУ на спільній нараді обговорили наше проблемне питання. Народні депутати та урядовці обіцяють знайти кошти, щоб максимально покрити витрати на державну програму. Міністерство охорони здоров’я взяло на себе відповідальність пошуку необхідної суми коштів у межах бюджету самого міністерства. Ми, пацієнти та родичі важкохворих, дуже сподіваємося, що крига скресла! Але ми воліли б отримати ці кошти зі спецфонду Кабміну, аніж перерозподіляти їх з інших програм МОЗ. Не можна рятувати одних важкохворих, ціною життя інших пацієнтів!

Ресурсы Донбасса подходят к концу

Отже, наступний тиждень буде для нас надскладним. Адже вирішуватиметься доля десятків людей. Зараз ми розуміємо, що і народні депутати всіх фракцій, і Кабінет Міністрів, і МОЗ нарешті звернули увагу нас нашу проблему. І ми ще раз наголошуємо, і це неодноразово сьогодні повторив Уляні Супрун, — ми хочемо не просто виділення цих коштів, а хочемо зміни самої системи порятунку життів українських громадян. Ми будемо відстоювати позицію впровадження трансплантології в Україні, щоб кожен українець мав можливість в українській лікарні отримати висококваліфіковану допомогу, врятувати своє життя, не покидаючи меж держави!

Юрій Андреєв: Долю десятків важкохворих вирішуватимуть наступного тижня