Представник України у Венеціанській комісії 2013-2017 рр. Володимир Пилипенко розповів, на що в першу чергу була спрямована судова реформа

Зокрема, за словами юриста, перш за все прийнятий у Верховній Раді закон націлений на те, щоб запрацював Верховний суд (ВС), який утворився в результаті змін в Конституції.

“Варто зауважити, що мало створити ВС. Він ще має запрацювати.

Володимир Пилипенко: В судовій реформі рано ставити крапку

Тобто повинні початися слухання справ. В цілому, можна було всього лише змінити одну главу в кодексах – порядок подання та розгляду касаційних скарг у ВС “, – зазначив він, в інтерв’ю Politeka On line.

Замість цього, вважає Пилипенко, на Банковій, не придумав нічого кращого, вирішили запам’ятатися українському народові новими редакціями кодексу, а наскільки це виправданий крок – покаже найближчий рік, впевнений експерт.

Пилипенко зазначив, що Києву також пора вже ухвалювати рішення не під диктант Заходу, а керуючись національними інтересами та логікою процесу.

“От яке МВФ має відношення до процесуальних правок, що приймались? Ніякого. За цими правками судитимуться українці, а не МВФ”, – уклав він.

Як писала Politeka, представництво ЄС в Україні закликає Вищу раду правосуддя пояснити, яким чином скандальні особистості потрапили в кандидати на посади суддів оновленого Верховного суду

В ЄС відзначають, що Вища рада правосуддя запропонував президенту 111 кандидатів на призначення суддями нового Верховного суду.