ЗМІ назвали нардепів, з яких зніматимуть недоторканність

Генеральна прокуратура і Спеціалізована антикорупційна прокуратура працюють над новим списком нардепів, з яких можуть зняти недоторканність.

Про це пише «Апостроф», посилаючись на джерело в ГПУ.

Зараз у цьому списку імена 40 депутатів з різних фракцій, в діяннях яких попередньо проглядаються ті чи інші правопорушення. Так, у планах ГПУ і САП — подати до комітету Верховної Ради України з питань регламенту та організації роботи ВРУ хоча б 10 подань.

«Серед відомих прізвищ у списку є Сергій Лещенко («Блок Петра Порошенко»), Віктор Чумак (позафракційний), Наталія Королевська («Опозиційний блок»), Ігор Мосійчук ( Радикальна партія Олега Ляшка), В’ячеслав Богуслаєв («Воля народу»), Андрій Лозовий ( Радикальна партія Олега Ляшка), Микола Скорик («Опозиційний блок»). Чи будуть на них подання, поки що невідомо. Генпрокуратура збирає докази», — розповів співрозмовник.

Крім того, в список знову потрапив Максим Поляков («Народний фронт»), за яким готують повторне подання про надання згоди парламенту на арешт, враховуючи, що Поляков ігнорує рішення суду про носіння електронного браслета. Також ГПУ виявила новий факт про незаконне збагачення нардепа, що може призвести не до повторного, а вже до нового подання.

Віктор Чумак, у справі якого ГПУ збирає докази, не виключив, що може потрапити в «десятку». При цьому він проти зняття недоторканності із себе не виступатиме.

Також джерело повідомило, що за Мосійчуку і Полякову подання будуть з ймовірністю 99,9%.