Затримання сина Авакова в "Народному фронті" назвали "політичним шоу і боротьбою за владу"

Корупційна справа стосується закупівлі рюкзаків для МВС.

Те, що НАБУ затримало сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра в корупційній справі, у «Народному фронті» вважають політичним тиском на самого міністра, Національну поліцію в цілому, цю політичну партію та її парламентську фракцію.

«Сьогоднішнє політичне шоу із затриманням сина міністра внутрішніх справ України Арсена Авакова та двох інших осіб не має нічого спільного ні з боротьбою з корупцією, ні з правом. Ця справа пилилася два з половиною роки на полицях НАБУ і САП. Відповідно до офіційного повідомлення МВС, були проведені десятки експертиз та сотні процесуальних дій, у результаті яких, на думку МВС, немає жодного складу злочину, і це буде доведено в суді», — наголошують у «Народному фронті».

У партії вважають, що нинішнє затримання сина міністра хочуть використати для політичного тиску.

«Але зараз мова про інше. Чому саме після того, коли МВС і персонально міністр Аваков не допустив силового розгону наметового містечка під ВР, зайняв окрему і незалежну позицію серед інших правоохоронних органів, виконав конституційні функції з перевірки підстав надання громадянства, в тому числі і так званим протестуючим, та є одним з ключових балансів у системі правоохоронної діяльності країни та взірцем у реформуванні Національної поліції, яка має найвищий рівень довіри громадян України, члену його родини пред’являються застарілі і політично мотивовані обвинувачення? Ми розцінюємо цю дію як політичний тиск. Все це лягає в череду вже десятків безпідставних звинувачень виключно відносно однієї партії та її членів», — заявляють у «Народному фронті».

ВідеоНАБУ затримало колишнього заступника міністра внутрішніх справ та сина Арсена Авакова

У партії наголосили, що «так звана антикорупційна боротьба перетворилася на боротьбу за владу, на боротьбу за проведення дострокових виборів, на боротьбу за формування політичних проектів під егідою антикорупційних органів. Не для цього були створені НАБУ, САП і інші антикорупційні органи, на які держава витрачає колосальні кошти. Нагадаємо, що саме наш уряд відстоював, а фракція «Народного фронту» підтримала антикорупційну реформу. Сьогодні фракція «Народного фронту» однозначно виступає за створення Антикорупційного суду».

«Народний фронт» звернувся до керівників антикорупційних органів та послів країн «Великої сімки»:

«Ми звертаємося персонально до заступника генпрокурора, голови Спеціальної антикорупційної прокуратури Назара Холодницького, директора НАБУ Артема Ситника, до послів країн «Великої сімки», з якими ми спільно створювали ці антикорупційні органи, раз і назавжди поставити крапку в політичній мотивації діяльності антикорупційних органів. Якщо є склад злочину – ідіть в суд і доведіть його. Якщо є політична мотивація – звільняйтеся з роботи і ставайте членами політичних партій, що наразі відбувається».

Нагадаємо, 31 жовтня НАБУ влаштувало обшуки в офісі сина глави МВС Арсена Авакова — Олександра. У Бюро наголосили, що дії відбуваються в рамках справи щодо забезпечення МВС рюкзаками.

МВС у відповідь опублікувало офіційну заяву за фактом обшуків у Авакова-молодшого. Дії НАБУ в міністерстві назвали політичними.