"Займися територією своєї країни". У "БПП" відкинули пропозицію Білорусі про миротворців на Донбасі

Офіційний Мінськ заявив, що може допомогти вирішити "конфліктну ситуацію" на сході України.

У фракції «БПП» вважають, що в миротворчому контингенті ООН на Донбасі мають бути лише представники країн-союзників України.

Зокрема, про це заявив народний депутат з фракції «Блок Петра Порошенка» Іван Винник, відреагувавши на заяву Білорусі про готовність виділити миротворців.

«Миротворці повинні бути союзниками української армії, бути на українському боці в питанні звільнення територій від російського агресора. Очевидно, що миротворцями не можуть бути росіяни… На моє переконання, після ситуації з Павлом Грибом Білорусь дуже серйозно скомпрометувала себе як партнер або союзник України, адже вони безпосередньо сприяли затриманню і викраденню Гриба і відправленню його до Росії», — цитує депутата Інтерфакс-Україна.

Водночас глава кримськотатарського Меджлісу і народний депутат від «БПП» Рефат Чубаров наголосив, що «Білорусія відкрито і нахабно щодо України підтримала країну-окупанта, Росію».

На вчорашньому (14 листопада 2017 року) засіданні Третього комітету Генеральної Асамблеї ООН делегація Білорусі проголосу…

Posted by Рефат Чубаров on Wednesday, November 15, 2017

«Більшого єзуїтства, ніж демонструє політичне керівництво Білорусії щодо України в останні три роки, неможливо придумати. Тому дружно відповімо пану Макею (глава МЗС Білорусі, — ред.): «Займися територією своєї країни, якщо у неї залишилася хоча б крапля суверенітету…. А ми впораємося самі», — написав Чубаров у Facebook.

ВідеоСША підтримує розміщення миротворців на окупованих територіях Донбасу

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко звернувся до ООН з ініціативою розгорнути миротворчу місію на Донбасі. Українська сторона наполягає, що миротворці повинні бути присутніми на всій окупованій території Донбасу, включаючи українсько-російський державний кордон.

Путін погодився з розміщенням миротворців на всій території Донбасу. Під час розмови з федеральним канцлером Німеччини Ангелою Меркель він детально зупинився на російській ініціативі про заснування місії ООН зі сприяння охороні спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.