На порушників антикорупційного законодавства накладено 1,8 млн грн штрафу.

Відповідну статистику оприлюднив департаменту захисту економіки Нацполіції.

За корупційні правопорушення суди розглянули 1200 протоколів та застосували штраф до 782 службовців, з яких 101 суддя, 408 депутатів сільських, селищних, міських, районних рад, 158 посадових осіб місцевого самоврядування, 6 — обласних і 11 — районних держадміністрацій, 10 — прикордонної служби.

 
"Забуті" авто і квартири: корупціонерів оштрафували на 1,8 млн грн (інфографіка)

Найчастіше йдеться про: невчасно подані декларації про майно і доходи за звітний період, нарахування посадовими особами собі і родичам премій, матеріальної допомоги, а також голосування за надання дозволу на виділення землі на свою або на користь рідних.

Наприклад, депутат міської ради несвоєчасно повідомив НАЗК про зміни у майновому стані, а саме придбання квартири вартістю 2,9 млн грн.

У Полтавській області голова райради також забула повідомити про продаж автомобіля вартістю понад 350 тис. грн.

На Дніпропетровщині посадовець розголосив інформацію, яка стала йому відома під час виконання службових повноважень, а саме повідомив приватного підприємця про заплановану у нього перевірку.

Адмінвідповідальність за корупційні правопорушення передбачає суми штрафів від 850 до 42 500 грн. У деяких випадках — конфіскацію і навіть позбавлення права займати певні посади на строк до 3 років.