"Вибачте, більше так не буду" - як судді очищаються від замовних вироків по Майдану

Вища рада правосуддя внесла подання про призначення безстроково судді Соломянського районного суду Києва Марії Зелінської, яка притягувала до відповідальності активістів Майдану.

Про це повідомив адвокат Роман Маселко у Facebook.

«Ця суддя у часи Майдану притягнула, як мінімум, двох учасників поїздки до Межигіря до відповідальності у вигляді штрафу. Водії на суд не з’явилися, у матеріалах не було підтвердження їхньої вини, рапорти були сфальшовані. Але суддя вирішила, що вони винні», — нагадав юрист.

«Одна із цих водіїв — Юля Волкова, чий автомобіль 23 січня 2014 року на провулку Кріпосному був вщент розбитий «беркутами». Вона навіть не знала, що її судили за ту поїздку», — додав Маселко.

«Суддя на співбесіді визнала, що допустила помилку і обіцяла бути уважнішою. Визнавати вину непогано, але чи хочемо ми, щоб у оновлених судах були такі судді?» — запитує юрист.

Адвокат резюмує: «Чудова підказка для кандидатів у Верховний суд на засіданні ВРП: так, я засудив Луценка з політичних мотивів, але «мамою клянусь», більше так не буду. ВРП готова зрозуміти і пробачити кожного кандидата. Але чи зрозуміє це суспільство?».