В Адміністрації президента заявили, що реакції на розслідування про офшори не буде

Розслідування назвали фантазіями.

В Адміністрації президента назвали фантазіями розслідування про створення офшорних компаній для корпорації Roshen і заявили, що не будуть на нього реагувати.

Про це Радіо Свобода повідомив завідувач відділу Головного департаменту інформаційної політики Адміністрації президента Володимир Горковенко.

«Не буде реакції. Якби це стосувалося безпосередньо Порошенка, його діяльності – якщо б це було за аналогією з Трампом, який не передавав бізнес у сліпий траст – тоді так. Реагувати на чиїсь фантазії…я не думаю, що це потрібно робити», – сказав представник АП.

Нагадаємо, 5 листопада стало відомо про нове масштабне журналістське розслідування Paradise Papers («Файли з райських островів»), оприлюднене одночасно в усьому світу. ЗМІ отримали до рук дані офшорної компанії, що допомагає своїм клієнтам мінімізувати податки. Майже вісім трильйонів євро перевели на офшорні рахунки найбагатші люди світу. 

У розслідуванні йшлося, що юристи української фірми «Авеллум», яка представляє інтереси президента Петра Порошенка, зверталися до компанії Appleby на острові Мен за допомогою у створенні офшору. Але представникам українського президента відмовили. Журналісти, які брали участь у розслідуванні, вважають, що представники Порошенка хотіли створити офшор для оптимізації податків, а не для передачі Roshen в сліпий траст, як обіцяв український президент. 

Представник президента у ВР Ірина Луценко заявила, що міжнародну холдингову структуру, яка фігурує у так званих Paradise Papers, було створено для продажу компанії президента і уникнення подвійного оподаткування. 

ВідеоУ документах відомої компанії, що допомагала відкривати офшори, знайшли імена українців