Україна не готова до вступу в НАТО, як і альянс не готовий її прийняти - спецпредставник США Волкер

Країна не готова до вступу з багатьох аспектів.

Україні потрібно ще підготуватися та виконати чимало вимог, аби стати членом НАТО. Водночас сам альянс поки що також не готовий прийняти Україну.

Таку думку в ефірі «Прямого» висловив спеціальний представник Державного департаменту США по Україні Курт Волкер, передає «Інтерфакс-Україна».

«Я дуже поважаю Україну, але я поки не вважаю, що Україна готова вступити до НАТО, а НАТО готове прийняти її в тій ситуації, яка зараз є», — сказав Волкер.

Він зазначив, що підготовка країни до вступу до альянсу займає багато часу. Рішення про вступ до НАТО залишається за українською стороною.

«І США, і ЄС, і Росія — всі повинні зрозуміти, що Україна це незалежна країна і насправді ніхто не може сказати, коли Україна стане членом НАТО — це повністю рішення України, але це не означає, що Україна перебуває близько до того, щоб отримати запрошення до НАТО «, — сказав Волкер.

Він додав, що Україна не готова також до вступу в НАТО з точки зору безпеки.

Нагадаємо, Україна на законодавчому рівні ухвалила своє прагнення вступу до НАТО. На цьому також наголосив президент України Петро Порошенко під час святкування 26-річчя незалежності держави, а  також на зборах Світового конгресу українців. Він запевнив, що Україна продовжуватиме реформу армії за стандартами НАТО.