Україна готова дати жорстку військову відсіч у разі наступу Росії - Порошенко

Водночас президент зауважив, що Україна виступає за мирний шлях повернення Криму та Донбасу.

Президент Петро Порошенко заявив, що Україна готова дати жорстку військову відсіч агресору в разі його спроб піти у наступ.

Про це президент сказав під час виступу на військовому параді з нагоди Дня Незалежності.

«Я впевнений у нашій армії. Вона є в кращій формі, ніж будь-коли – це, до речі, оцінка європейських аналітичних центрів. Але попереду ще багато роботи із її зміцнення та модернізації, набуття нею повної сумісності зі стандартами НАТО», — заявив він.

За словами президента, Україна шукає і знаходить асиметричні та ефективніші рішення, щоб у тривалій історичній перспективі стримувати російську армію — найбільшу в Європі і третю в світі.

«Україна готова дати жорстку військову відсіч агресорові в разі його спроб піти у наступ. Але все ж таки ми виходимо із пріоритетності мирного, дипломатичного, політико-правового шляху повернення Донбасу та Криму», — зауважив Порошенко.

Президент також зазначив, що від початку російського вторгнення в Україну вже загинули понад 10 тисяч військових. «Загалом, понад десять тисяч українських життів – на совісті Кремля. Повік не забудемо, і не пробачимо ніколи. І нікому!», — зауважив глава держави.

ВідеоУрочиста промова Президента України на Майдані Незалежності