У віце-прем'єра Кістіона з'явиться новий радник

Віце-прем’єр-міністр України Володимир Кістіон взяв собі нового радника з групи Юрія Іванющенка, яку в ЗМІ називають «єнакієвські». Екс-заступник міністра енергетики часів Януковича Олексій Пшеничка радитиме Кістіону, як реформувати вугільну галузь.

Це призначення викликало різкий резонанс і конфліктну дискусію. Більшість експертів галузі ставлять під сумнів декларовані Кабінетом міністрів обіцянки реформувати вугільну галузь. Повернення функціонерів часів Януковича, афільованих з «єнакіївськими», пов’язують з прагненням відновити перевірені корупційні схеми і налагодити тіньові потоки. Конфлікт розвивається на тлі загострення ситуації із заборгованістю по заробітній платі перед шахтарями.

«Люди Януковича вже сьогодні присутні в керівництві галуззю. Наприклад, Пшеничка. І, на жаль, їх дуже добре сприймають у кабінетах Міністерства палива та енергетики. На жаль. Тому довіри (до реформаторів з Міненерговугілля) ніякої немає, є тільки зростаюча заборгованість по заробітній платі перед шахтарями», — прокоментував повернення кадрів часів Януковича в галузь глава незалежних профспілок вугільників Михайло Волинець в ефірі телеканала NewsOne.