У Верховній Раді підтвердили внесення поправки про розрив дипвідносин з Росією

Депутати пропонують у тримісячний термін розірвати відносини з країною-агресором.

Депутати внесли поправку про розрив дипломатичних відносин з Росією у законопроект про реінтеграцію Донбасу.

Про це заявив член профільного комітету з питань національної безпеки і оборони, депутат від «Народного фронту» Андрій Тетерук, передає «Інтерфакс-Україна».

За його словами, поправку під номером 595 внесла група депутатів від партії «УКРОП». Вони пропонують зобов’язати Кабінет міністрів України у тримісячний термін розірвати дипломатичні відносини із країною-агресором – Російською Федерацією.

Нагадаємо, напередодні російське видання «КоммерсантЪ» з посиланням на джерела в українському парламенті повідомило, що Верховна рада України наступного тижня може проголосувати за розрив дипломатичних відносин з Росією.

За даними співрозмовників видання, пункт про розрив дипвідносин з РФ буде додатково внесено до законопроекту про реінтеграцію Донбасу. Очікується, що Верховна Рада буде розглядати цей закон у другому читанні 16 листопада. Ініціатором поправки про розрив відносин називався народний депутат від «Блоку Петра Порошенко» Іван Винник.

Сам Вінник заявив, що він не вносив цієї поправки, але має намір запропонувати в прикінцевих положеннях законопроекту зобов'язати уряд привести вітчизняне законодавство у відповідність до практики міжнародного права у відносинах із країною-агресором, «а саме — розрив дипломатичних відносин і відповідно — розглянути можливість залучення якоїсь третьої сторони для здійснення окремих представницьких функцій України в РФ, яку буде визнано країною-агресором».