У ЦВК порівняли місцеві вибори з виборами "за поребриком"

Вчорашні місцеві вибори до об’єднаних територіальних громад нагадують вибори в Росії.

Про це заявив заступник голови Центральної виборчої комісії Андрій Магера в ефірі телеканалу «112.Україна».

«Вчора відбувся день голосування у 201 територіальній громаді сільських, селищних і міських рад, а також голів. Зараз проходить встановлення підсумків, тому рано говорити про якісь офіційні дані. Про це можна буде говорити тоді, коли до ЦВК територіальні комісії надішлють дані з протоколів», — сказав він.

«Що стосується виборчої системи, хоча її і називали якоюсь відкритою пропорційною, але вона такою не є. Тому що коли партія пропонує виборцеві лише одну кандидатуру для голосування, це навряд чи можна назвати відкритими партійними списками.

Тим більше, ця виборча система не має жодного стосунку до так званої німецької виборчої системи.

Швидше всього ця система є дуже подібною до тієї, яка застосовувалась на виборах до Законодавчих зборів думи Санкт-Петербурга. Це було приблизно 10 років тому», — зауважив Магера.

«Не вважаю, що досвід Санкт-Петербурга є корисним для України», — додав заступник голови ЦВК.

«Якщо говорити про парламентські вибори, то недавно парламент розглядав три законопроекти. Серед них лише один справді відповідав уявленню про відкриту пропорційну виборчу систему — проект Віктор Чумака. Законопроекти не були прийняті Радою.

Очевидно, парламент може повернутися до розгляду виборчої реформи, час поки що є. Нам все одно доведеться повертатися до розгляду питання про пропорційну виборчу систему з відкритими списками. Зупинити прогрес неможливо», — сказав Магера.

Водночас він назвав «складним» питання оновлення ЦВК.

«Воно із розряду тих, коли кажуть: коли настане кінець світу? Сподіваюся, склад ЦВК набагато швидше поміняють.

Це виключно прерогатива президента і парламенту. На жаль, рівень політичної культури є не досить високим для того, щоб своєчасно приймати кадрові рішення. Ситуація, яка є, безумовно не красить Українську державу в очах міжнародної спільноти», — заявив посадовець.