Турчинов пояснив, як законопроект про реінтеграцію Донбасу допоможе звільнити окуповані території

Проект визначає Російську Федерацію державою-агресором, а території окремих районів Донецької і Луганської областей – окупованими.

Ухвалення законопроекту «Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях» створить умови для ефективного захисту національної безпеки України, відсічі збройній агресії РФ і звільнення захоплених територій.

Про це заявив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, передає його прес-служба.

«Запропонований законопроект має стратегічне значення для нашої країни. Він створює правові і організаційні умови для відновлення територіальної цілісності України, повної деокупації Донецької та Луганської областей. Забезпечує тверду та непохитну правову позицію України в міжнародних судових інстанціях, у переговорних процесах, блокує будь-які спроби Російської Федерації продовжити агресію, маскуючись під миротворців», — заявив Турчинов.

Він додав, що проект визначає Російську Федерацію державою-агресором, а території окремих районів Донецької і Луганської областей – окупованими.

ВідеоПоки нардепи обговорюють план реінтеграції Донбасу, під стінами ВР зібрались протестувальники

За словами Турчинова, пріоритетами державної політики є звільнення окупованих територій та відновлення Конституційного ладу на них; захист прав, свобод і законних інтересів громадян України, які постраждали внаслідок російської агресії; зміцнення незалежності, державності, забезпечення єдності та територіальної цілісності Української держави.

«Відповідно до законопроекту схвалюється рішення Президента України про застосування з цією метою Збройних Сил України та інших військових формувань. Встановлюється, що безпосереднє керівництво всіма силами та засобами, які використовуються для забезпечення національної безпеки у Донецькій та Луганській областях, покладається на Об’єднаний оперативний штаб Збройних Сил України», — сказав він.

Нагадаємо, напередодні президентський законопроект щодо реінтеграції Донбасу подано до парламенту. Повна назва документа — законопроект №7163 «Проект Закону про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях». Що пропонує Порошенко у законопроекті про реінтеграцію, читайте за посиланням.