Суд у справі Авакова-молодшого можливий у середу – адвокат

Інтереси сина глави МВС захищає відомий юрист Андрій Федур.

Місце утримання затриманого НАБУ сина міністра внутрішніх справ Арсена Авакова Олександра невідоме. Адвокат Андрій Федур пообіцяв реагувати на можливе порушення прав свого клієнта за підсумками цієї ночі, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

За словами захисника, Олександр Аваков затриманий офіційно та має перебувати в ізоляторі тимчасового тримання. «Він не може триматися в СІЗО, адже запобіжного заходу не обрано», — наголосив адвокат. І додав, що НАБУ потрібного ізолятора у своєму розпорядженні не має, тому де саме ночуватиме Аваков-молодший, не зрозуміло. «Ми будемо знати завтра, де його тримали. Якщо це буде щось не передбачене законом, я буду однозначно реагувати», — пообіцяв представник інтересів підозрюваного.

ВідеоНАБУ поновило справу трирічної давнини щодо постачання рюкзаків для внутрішніх військ

«Йому сьогодні повідомили про підозру. Я так розумію, що, мабуть, завтра будемо в суді щодо обрання запобіжного заходу. Поки мені не повідомили, але я розумію, що буде так», — прогнозує юрист. Він скептично оцінив документи, котрі підготували слідчі в цій справі. «Я попередньо продивився підозру. Вона, з моєї точки зору, є абсолютно нікчемною щодо претензій до Авакова», — зауважив Федур.

Затримання сина міністра стало наслідком слідчих дій у центрі Харкова, де зранку у вівторок НАБУ проводило обшуки в рамках розслідування кримінального провадження за фактом можливої розтрати державних коштів при закупівлі рюкзаків Міністерством внутрішніх справ України. Самого ж Олександра Авакова разом із з колишнім  заступником очільника МВС та представником фірми-переможця тендера затримали в Києві. У міністерстві будь-які порушення в закупівлях відкидають, а затримання називають політичним тиском на відомство. На захист сина виступив і сам міністр Арсен Аваков, котрий висловив упевненість в перемозі справи при судовому розгляді, а дії слідчих пояснив піаром заради політичних амбіцій.

Тим часом у «Народному Фронті», за квотою котрого Аваков обійняв посаду в уряді, пояснюють актуалізацію справи 3-річної давнини не боротьбою з корупцією, а наслідком посилення протистояння міністра з президентом унаслідок повернення до країни Міхеїла Саакашвілі та появи наметового містечка на Грушевського. В Адміністрації президента ситуацію та закиди не коментують, а сам президент нині знаходиться з візитом у Саудівській Аравії.

Кореспонденти ТСН Олександр Романюк і Дмитро Святненко