Слідчі РФ звинуватили військових АТО у застосуванні заборонених засобів і методів ведення війни

У Росії вважають, що бійці АТО ненавидять жителів Донбасу, які не визнають українську владу, і цілеспрямовано вбивають їх.

Російські слідчі відкрили три кримінальні справи проти українських військових за нібито застосування заборонених засобів і методів ведення війни.

Про це повідомили у прес-службі Слідчого комітету РФ.

«28 липня, 3 і 4 серпня 2017 року українські військовослужбовці, виконуючи злочинні накази високопосадових осіб Міністерства оборони та Національної гвардії України, здійснили артилерійський обстріл з важких видів озброєння по об’єктах цивільної інфраструктури, які не є військовими цілями, в селищі міського типу Старомихайлівка Донецької області, місті Первомайську Луганської області, а також Петровському районі міста Донецька», — заявили слідчі.

За їхніми даними, унаслідок обстрілу четверо мирних жителів отримали поранення, до того ж було зруйновано низку житлових будинків.

«Представники силових структур України, які вчинили ці особливо тяжкі злочини, діяли в порушення Протоколу про припинення застосування зброї на південному сході України і Меморандуму до нього, а також положень Конвенції про захист цивільного населення під час війни та Додаткового протоколу II до неї», — додали у СК РФ.

На думку російських слідчих, українські військові «мали на меті вбивства необмеженого кола осіб з числа цивільного населення з мотивів політичної та ідеологічної ненависті і ворожнечі, пов’язаної з відмовою жителів Донбасу визнати легітимність чинної влади і бажанням створити власні адміністративно-територіальні утворення».

Нагадаємо, раніше російські слідчі звинуватили ЗСУ у застосуванні на Донбасі зброї масового ураження. У Росії запевнили, що з ракетних комплексів по мирних мешканцях гатять українські військові.