Ситник заявив про "повний саботаж" з боку українських судів у розгляді справ САП і НАБУ

Очільник НАБУ вважає, що ситуацію допоможе розв'язати створення Антикорупційного суду.

Директор НАБУ Артем Ситник заявив, що в судах України відбувається повний саботаж справ, переданих Національним антикорупційним бюро та Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою.

Про це він сказав в інтерв’ю Радіо Свобода.

«Повний саботаж з боку судових органів. Це дійсно величезна проблема. Справи місяцями просто не слухаються в суді», – стверджує він.

За словами Ситника, із близько 80 справ, які НАБУ та САП скерували до суду, розгляд кожної четвертої досі не почали. Є лише поодинокі вироки, більшість яких стосуються другорядних учасників корупційних схем.

Він також заявив, що деякі справи не розглядаються понад року.

«Причому достатньо прості справи, які просто лежать без рішення. Єдиний вихід з цього всього, що нами вже було тисячу разів сказано, – це створення Антикорупційного суду, який буде це все слухати», – вважає Ситник.

Очільник НАБУ заявив, що «осінь і буде тим екзаменом для нашої влади на предмет того, чи є дійсно політична воля» створити Антикорупційний суд.

Він зазначив, що затягування процесу в судах – це гірше, ніж виправдальний вирок.

«Тобто, судді, з одного боку, бояться виносити виправдальні вироки, але використовується тактика затягування з метою максимальної дискредитації НАБУ і САП», – сказав глава НАБУ.

Крім того, він повідомив, що з понад 80 справ, розслідування яких з боку НАБУ завершене, немає жодного вироку щодо справ, по яких є процесуальна боротьба між стороною захисту і стороною обвинувачення.

«Вироки які є, то це вироки, де затверджувалися в основному угоди прокурорів», – сказав він.

Глава НАБУ гадає, що на суддів здійснюється тиск, аби вони гальмували розгляд справ, переданих НАБУ і САП.

Нагадаємо, генпрокурор Юрій Луценко агітує за створення антикорупційної палати суду в кримінальному суді. На його переконання, вона зможе розглянути величезну кількість справ проти хабарників.