Сергій Тарута: що робити з Донбасом після деокупації

Після звільнення від окупації російсько-терористичних військ окремих районів Донецької і Луганської областей на цих територіях треба створити вільну економічну зону.

Таку думку в інтерв’ю журналу «Країна» висловив народний депутат Сергій Тарута. У березні-жовтні 2014 року він очолював Донецьку облдержадміністрацію.

«Я за те, щоб Донбас сам себе відновлював. Із допомогою західних кредиторів. Треба зробити там вільну зону на 10 років», — заявив політик.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Можемо ввійти в 30 найпотужніших економік світу

Прикладом для нас може бути Південна Корея чи Ізраїль, говорить він.

«В Ізраїлі був великий вплив держави на розвиток науки, підприємництва, малого й середнього бізнесу. А в Кореї великі корпорації ставали глобальними, заробляли гроші й інвестували їх у розвиток малого і середнього бізнесу. У нас має бути гібридна модель. Для крупного бізнесу потрібне тільки одне — привабливий клімат, тоді вони самі впораються. Отримають дешеві і довгострокові кредити для модернізації. Це болюче питання для металургії, хімії, енергетики. А державна підтримка потрібна малому і середньому бізнесу. Бо він — основа кожної розвинутої країни», — розповів нардеп.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Влада спекулює війною» — Сергій Тарута

Із початку війни з Донбасу виїхали 3-4 мільйони людей, залишилося 2,8 мільйона, нагадує він: «Це означає, що багато чого зі зруйнованого вже не можна відновити. Це — вугільна промисловість, великі підприємства. Потрібна інша економічна модель».

Більше читайте в інтерв’ю Сергія Тарути журналу «Країна» в номері за 23 серпня 2017 року.

×