Саакашвілі знайшовся у Вільнюсі і відмовився від литовського громадянства

За словами політика, він збирається повернути українське громадянство.

Колишній президент Грузії і позбавлений українського громадянства екс-очільник Одеської обладміністрації України Міхеіл Саакашвілі приїхав до Литви.

Про це повідомляє литовське агентство BNS.

Як зазначається, у Вільнюсі Саакашвілі заявив, що не претендує на отримання литовського громадянства, але «дуже вдячний за таку пропозицію».

«Я повинен повернути українське громадянство, воно було відібране нелегально. Багато українців обурені і відчули б себе покинутими, якщо я за них не боротимуся», — додав він.

Зазначимо, євродепутат від Литви Пятрас Ауштрявічюс після позбавлення Саакашвілі українського громадянства пропонував надати йому литовське.

Нагадаємо, у Держприкордонслужбі раніше заявили, що в Саакашвілі під час спроби перетину українського кордону буде вилучено паспорт, а сам він не буде пропущений до України.

Президент Петро Порошенко позбавив політика громадянства України на підставі рекомендацій Комісії з питань громадянства при президентові України. Сам Саакашвілі заявив, що його хочуть змусити отримати статус біженця, проте він «збирається домагатися законного права повернутися в Україну».

Українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко в кінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта він був призначений головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року його позбавили громадянства Грузії.

На посаді глави Одеської області Саакашвілі пропрацював півтора року, після чого оголосив про відставку, звинувачуючи президента у недотриманні обіцянок і просуванні на керівні посади в райадміністраціях «старих корупціонерів». Тоді ж колишній президент Грузії оголосив про створення власної політичної сили, з якою піде на вибори в український парламент.

У Грузії політик звинувачується за чотирма кримінальними статтями. Йому загрожує до 11 років позбавлення волі.