Саакашвілі розповів про проблеми з КДБ

Зі мною повелися, як з радянськими дисидентами, — вважає екс-президент Грузії.

Колишній президент Грузії та екс-глава Одеськой області Міхаіл Саакашвілі, який нещодавно прилетів до Польщі, розповів, що ситуація з позбавленням його українського громадянства, — не перша проблема з українськими правоохоронцями.

Про це він повідомляв ТСН у розмові по Skype.

«Ще КДБ мене заарештовув за антирадянську діяльність. Другий Майдан – мене оголосив персоною нон-грата Янукович, не дивлячись на його заборону, в’їхав в Україну. Зараз роблять те ж саме – зі мною повелися, як з радянськими дисидентами, викинули за кордон і кажуть, що я то ненормальний, то веду антиукраїнську діяльність», — заявив Саакашвілі.

ВідеоМихеїл Саакашвілі вийшов на скайп-зв'язок зі США з українськими журналістами

Нагадаємо, президент Петро Порошенко позбавив Саакашвілі громадянства України на підставі рекомендацій Комісії з питань громадянства при президентові України.

Сам Саакашвілі заявив, що його хочуть змусити отримати статус біженця, проте він збирається домагатися «законного права повернутися в Україну».

Українське громадянство Саакашвілі надав своїм указом президент України Петро Порошенко в кінці травня 2015 року. Напередодні отримання українського паспорта він був призначений головою Одеської облдержадміністрації. У грудні 2015 року його позбавили громадянства Грузії.

На посаді глави Одеської області Саакашвілі пропрацював півтора року, після чого оголосив про відставку, звинувачуючи президента у недотриманні обіцянок і просуванні на керівні посади в райадміністраціях «старих корупціонерів». Тоді ж колишній президент Грузії оголосив про створення власної політичної сили, з якою піде на вибори в український парламент.