Саакашвілі програв в Апеляційному суді справу щодо перетину кордону

Суд відхилив скаргу адвокатів політика.

Колишній голова Одеської ОДА Міхеіл Саакашвілі програв в Апеляційному суді Львівської області справу щодо перетину польсько-українського кордону у пункті пропуску «Шегині».

Про це повідомляє DT.UA.

Суд відхилив скаргу адвокатів політика і залишив у силі рішення Мостиського районного суду, який визнав Саакашвілі винним у незаконному перетині українського кордону.

Під час оголошення рішення суддя заявив, що воно є остаточним і оскарженню не підлягає.

ВідеоМіхеїл Саакашвілі через суд збирається поновлювати своє українське громадянство

Нагадаємо, Саакашвілі позбавили громадянства наприкінці липня, коли він був за межами України. Сам політик повернувся 10 вересня. Він в'їхав на територію України через КП «Шегині», що у Львівській області, хоча збирався зробити це через КП «Краковець». Кордону він дістався автобусом та перетнув його незаконно разом із 60 особами. Деякі з них застосовували силу щодо прикордонників. Суд визнав політика винним у незаконному перетині українського кордону та зобов'язав заплатити 3400 гривень штрафу плюс судовий збір близько 300 грн. 

Міністерство юстиції України отримало запит від прокуратури Грузії на арешт і видачу Саакашвілі. У Грузії політик звинувачується за чотирма кримінальними статтями. Йому загрожує до 11 років позбавлення волі. 

Саакашвілі подав прохання про надання йому політичного притулку в Україні, але йому відмовили у цьому.