Експерт розповів, що сталося насправді

Розкрито причину перевороту в "ЛНР"

Політичне протистояння навколо президента Росії Володимира Путіна стало причиною зміни влади в так званій луганській «народній республіці».

Як повідомляє «Апостроф», про це заявив український військовий експерт Олег Жданов. Він упевнений, що переворот в Луганську не стався б без підтримки Генерального Штабу армії РФ.

Олег Жданов

Розкрито причину перевороту в "ЛНР"

«Плотницьким займалася ФСБ спочатку, як і це луганське самоутворення. Донецьке самоутворення і (ватажка ДНР — ред.) Олександра Захарченка курирує генеральний штаб, тобто міністерство оборони Росії. (Звільненого «главу» МВС ЛНР») Ігоря Корнета підтримали не представники ФСБ. Захарченко кинув туди вірних йому бойовиків, і через кордон, швидше за все, увійшла до Луганська якась приватна військова компанія — що і зафіксувала ОБСЄ», — заявив Жданов і підкреслив, що швидше за все зміна луганського керівництва відбулася з легкої руки кремлівського засідателя.

«Тобто військові видавлюють ФСБ. Навколо Путіна теж йде політична боротьба. І Шойгу (Міністр оборони РФ Сергій Шойгу — ред.), як віддана і вірна Путіну людина, бере на себе, по-перше, контроль над цими територіями, по-друге, реалізацію бюджетних коштів на утримання цієї території і, по-третє, контрабанду в обох напрямках. Він напевно переконав Путіна, що єдине командування і єдине кураторство в особі його самого або його відомства буде набагато ефективнішим», — підсумував Жданов.

Експерт підкреслив, що ФСБ — це найнелояльніша по відношенню до президента структура, і саме це стало причиною зміни ватажка луганських бойовиків.

Переворот у «ЛНР»: з чого все почалося і що зараз

Нагадаємо, раніше інформаційний портал «Знай.ua» повідомляв про те, що з призначенням ватажка сталися невеликі проблеми: бойовики не врахували власні закони.