Путін не виведе війська - британський експерт про зустріч Волкера і Суркова

Російський президент Володимир Путін не виведе свої війська з Донбасу. Інакше ризикує розвалити «республіки» і втратити рейтинг серед населення.

Таку думку висловив британський політолог, фахівець по Україні Ендрю Вілсон в інтерв’ю «Апострофу».

«Повне виведення військ РФ з Донбасу означатиме лише одне — «республіки» розваляться. Я не бачу іншого логічного сценарію. Однак я не думаю, що зараз Росія цього хоче, тому що це стане грандіозною втратою довіри. Може статися демілітаризація і без повного виведення військ — це, мабуть, те, про що домовляються Сурков і Волкер. Щось на зразок скорочення військової підтримки (так званих ДНР і ЛНР. — ред.) виглядає можливим. Але Путін точно не хоче зникнення цих «республік» — це буде колосальна поразка», — підкреслив експерт.

Він побачив ознаки змін після зустрічі спецпредставника Держдепартаменту США по Україні Курта Волкера і помічника президента РФ Владислава Суркова щодо Донбасу.

«Ми не знаємо, але динаміка точно є. Ми не знаємо, про що говорили Волкер і Сурков. Є ознаки змін, давайте назвемо це так. А також ознаки того, що Росія частково усвідомлює, який жахливий безлад вона створила. Вона шукає якщо не вихід, то способи знизити вартість цього безладу — фінансову і репутаційну», — сказав Вілсон.