Путін хоче розмістити ракетні комплекси ППО на кордоні з Україною та Білоруссю

Президент РФ звернувся до "Держдуми" з проханням погодити зміни до угоди про охорону кордонів.

Президент Росії Володимир Путін вніс до нелегітимної Держдуми РФ проект закону щодо розміщення на кордоні з Білоруссю та Україною комплексів протиповітряної оборони.

Відповідний законопроект розміщено на сайті палати Федеральних зборів РФ — російського парламенту.

«Президент Росії вніс в Державну Думу проект федерального закону №245943-7 «Про ратифікацію Протоколу про внесення змін і доповнення до Угоди між Україною та Російською Федерацією і Республікою Білорусь про спільну охорону зовнішнього кордону Союзної держави в повітряному просторі і створенні Єдиної регіональної системи протиповітряної оборони Російської Федерації і Республіки Білорусь від 3 лютого 2009 р.», — повідомили у прес-службі парламенту.

Як зазначається, протокол був підписаний 2 листопада 2016 року в Мінську.

«Реалізація протоколу дозволить підвищити надійність охорони зовнішнього кордону Союзної держави в повітряному просторі, сприятиме зміцненню безпеки двох держав і не потребуватиме додаткових асигнувань федерального бюджету», — заявили у «Держдумі».

Водночас, у випадку ухвалення змін, Росія зможе розмістити свої ракетні комплекси протиповітряної оборони на кордоні з Україною та Білоруссю.

Нагадаємо, раніше РФ розпочала масштабне переміщення військової техніки до кордону ЄС під прикриттям навчань. Переміщення техніки відбувається і на території анексованого Криму.