Провокація Кремля. СБУ викрила фейковий з'їзд стогривневих "блогерів" за участю одіозної екс-регіоналки

Метою спецслуж РФ було висвітлення в Україні "утисків свободи слова".

У Києві було попереджено спробу проведення антиукраїнської акції, організованої та профінансованої у РФ.

Про це повідомили в СБУ.

Згідно із повідомленням, спецслужби РФ планували провести у Брюсселі акцію з дискредитації України перед європейською спільнотою. До Брюсселя виїхало кілька громадян України як «оратори» круглого столу на тему: «Порушення прав людини, обмеження свободи преси та політичні репресії в Україні». Вони планували звинуватити українську владу нібито в утисках журналістів та «вільної преси»

В СБУ виявили, що для посилення «ефекту» від їхнього виступу та надання додаткової «правдивості», організатори планували пряме включення з Києва, під час якого проплачені «блогери» та «журналісти» мали підтвердити інформацію про утиски і переслідування.

Організатори фейкових акцій найняли їх на «чорному ринку праці» за 100 гривень кожного.

«Для унеможливлення їх ідентифікації європейськими партнерами, куратори зобов’язали одягти «масовку» чорні окуляри у зв’язку із нібито переслідуваннями в Україні та побоюваннями за власне життя. Єдиною широко відомою суспільству особою на цьому фейковому заході була народний депутат України V,VI,VII скликань Олена Бондаренко, котра відмовилась від дачі пояснень правоохоронцям. Проте за неї залюбки це зробила найнята для «шоу» публіка», — йдеться в повідомленні.

В рамках наявних кримінальних проваджень планується проведення допитів організаторів фейкового з’їзду «блогерів» для документування протиправної діяльності спецслужб РФ, зазначили в СБУ.

Раніше в СБУ заявили, що попередили проведення фейкової акції протесту від імені так званих «Зборів матерів учасників АТО».