Порошенко відреагував на заяву Меркель і Макрона щодо перемир'я на Донбасі

Український лідер вважає, що заява передусім адресована президенту Росії.

Президент України Петро Порошенко привітав заяву лідерів Німеччини та Франції із закликом забезпечити повне перемир’я на сході України у зв’язку із початком навчального року. При цьому український лідер вважає, що заклик стосувався передусім президента Росії Володимира Путіна, як країни-агресора та сторони конфлікту.

Про це Порошенко написав на своїй сторінці у Facebook.

ВідеоКінець перемир'ю: військові заявили про постійні провокації з боку бойовиків

Президент України зазначив, що зі свого боку доручив керівництву Збройних сил України продовжувати дотримуватися оголошеного режиму тиші. Ця тема, зокрема, обговорювалася під час наради Порошенка із військовим керівництвом у Краматорську.

«Режим припинення вогню з нагоди початку навчального року має набути всеохоплюючого характеру, створивши сприятливі умови для просування мирного процесу з метою відновлення суверенітету та територіальної цілісності України», — заявив Порошенко.

Нагадаємо, лідери Німеччини та Франції Ангела Меркель та Еммануель Макрон закликали президентів Росії та України забезпечити «шкільне перемир’я» на Донбасі. 

«Ми наполегливо закликаємо президентів Путіна і Порошенко повністю виконати дані ними зобов’язання, відкрито та чітко підтримати перемир’я і забезпечити передачу відповідних інструкцій військовим і силам на місцях», — ідеться у заяві. 

Меркель і Макрон зазначили, що після переговорів «нормандської четвірки» 22 серпня безпекова ситуація на Донбасі суттєво не покращилася, а перемир’я дотримується не у повному обсязі.