Порошенко Росії: "Собаки брешуть, а Україна йде в ЄС і НАТО"

Росія хотіла заблокувати ратифікацію Україною Угоди про асоціацію з Європейським Союзом.

Про це заявив президент Петро Порошенко на військовому параді.

«Щоб заблокувати цей процес Москва доклала ще більше зусиль, ніж свого часу до зриву підписання самого договору. Є така приказка: собаки брешуть, вітер віє, а караван наш український йде. 1 вересня, через тиждень, угода набирає чинності. Дорога у нас одна — широкий євроатлантичний автобан, який веде до членства в Європейському союзі та членстві в НАТО», — заявив він.

«Угода про асоціацію і безвіз — це наш остаточний розрив з імперією, яку Рональд Рейган назвав імперією зла. Українці це визначення відчули на власному досвіді», — додав президент.

«На 26-ому році незалежності ми нарешті вийшли з глибокого шоку, болю, випробувань, які спричинила для української економіки російська гібридна агресія. Ми відновили зростання ВВП і подальші прогнози є позитивними», — продовжив він.

Однак зауважив: «Ми не знаємо, що у голові у того, хто сидить за поребриком і посилає до нас тих, про яких сам каже «их там нет». Найменше, чого хоче Росія, так це успішної України. Вони взагалі ніякої України не сприймає. І тому в кремлівських лабораторіях то «Новоросію» придумають, то нещодавно проголосили «Малоросію». Ну що на це скажеш: нехай собі як знають божеволіють, конають, а нам своє робити».

«Прошу вшанувати хвилиною мовчання українських воїнів і мирних громадян України, які загинули у війні, що її розв’язав російський агресор. Загалом понад 10 тисяч українських життів на совісті агресора. Повік не забудемо і не пробачимо ніколи і нікому», — заявив Порошенко.