Порошенко повернув собі звання мільярдера

Донецький бізнесмен Рінат Ахметов знову очолив список найбагатших українців, а президент Петро Порошенко повернув собі звання мільярдера.

Про це йдеться у рейтингу «ТОП-100 найбагатших українців», складеному журналом «Новое время» та інвестиційною компанією Dragon Capital, пише «УНІАН».

Практично ніхто з великих капіталістів ще не повернувся до докризового рівня оцінки власних активів. Тим не менше, цього року Порошенко повернув собі звання мільярдера — вперше за чотири останні роки. Відзначається, що в першій десятці найбагатших просіли лише Ігор Коломойський і його бізнес-партнер Геннадій Боголюбов. Це через націоналізацію у грудні 2016-го Приватбанку, що належав їм.

На першому місці, як і минулого року, опинився олігарх Рінат Ахметов. Його статки оцінюються в $6,9 млрд, що на 69% більше в порівнянні з минулим роком. Друге місце зайняв олігарх Віктор Пінчук ($1,4 млрд, +13%). Замикає першу трійку Костянтин Жеваго ($1,4 млрд, +209%).

В абсолютному значенні більше всіх примножив статки лідер рейтингу Ахметов — він став багатшим на $2,8 млрд, що дорівнює сукупним статкам Пінчука і Жеваго.

На четвертому місці рейтингу — нардеп Вадим Новинський ($1,2 млрд, +113%). А п’яту сходинку зайняв Петро Порошенко ($1 млрд, +7%).

Шосту сходинку рейтингу посів Ігор Коломойський ($1,0 млрд, -11%), а на сьомому місці — Геннадій Боголюбов ($763 млн, -9%).

Лідером за втратами в 2017-му став Коломойський, який втратив за рік $129 млн і ледь не залишив лігу українських доларових мільярдерів.

Падіння могло виявитися і більшим, проте зростання цін на руду й метали стало драйвером зростання капіталізації феросплавних заводів і Криворізького залізорудного комбінату.

Замикають першу десятку рейтингу олігархи Дмитро Фірташ ($746 млн, +14%), Юрій Косюк ($693 млн., +10%), Олександр і Галина Гереги ($688 млн, +5%).

Сумарні статки всіх учасників рейтингу — $26,7 млрд, що на 33% більше, ніж в 2016 році.

«Такий результат говорить про те, що національна економіка все ще сконцентрована в руках невеликої групи осіб», — йдеться в матеріалі журналу.