Порошенко на Генасамблеї ООН представить ініціативу із введення миротворців на Донбас

Президент вважає, що не дивлячись на спротив Росії, Україна має прагнути цього рішення.

Президент України Петро Порошенко на сесії Генеральної Асамблеї ООН представить ініціативу введення миротворців ООН на окуповані території Донбасу.

Про це він заявив під час робочої поїздки на Луганщину.

«Питання миротворчої місії ООН і озброєної місії ОБСЄ, я буду з вами відвертим, просувається досить важко. Все упирається в категоричне небажання Російської федерації встановити мир на Донбасі. Ба більше – категоричне небажання залишити Україну в спокої. Але я впевнений, вода камінь точить. Тому ідею миротворців я збираюся наступного місяця презентувати у Нью-Йорку на сесії Генеральної Асамблеї ООН», — сказав президент.

ВідеоНа Радбезі ООН Павло Клімкін заявив, що Україна знає, що таке гібридна війна й асиметрична загроза

Порошенко зазначив, що не дивлячись на те, що Росія є постійним членом Радбезу ООН і володіє правом вето, Україна має прагнути рішення щодо миротворців. На думку президента, «це було б справедливо, адже Україна залишається одним з найбільших контрибуторів миротворчої діяльності ООН».

«Таке рішення покаже, ще раз продемонструє «хто є хто», особливо якщо Росія захоче скористається правом вето», — сказав Порошенко.

Президент також нагадав, що Росія ветувала ініціативу, підтриману багатьма країнами, створити міжнародний трибунал у зв’язку зі збиттям малайзійського лайнера МН17.