Порошенко й Аваков перейшли до протистояння - політолог

Між президентом Петром Порошенком і міністром внутрішніх справ Арсеном Аваковим почалося протистояння. Про це Gazeta.ua сказав політолог Олександр Кочетков.

«Між президентом і міністром внутрішніх справ існує тертя. Порошенко хоче контролювати абсолютно все. Якщо є силова структура, яка йому не підконтрольна, це його безумовно дратує. Аваков теж достатньо амбітна особистість. Зараз це тертя переросло у протистояння.

Президент чомусь переконаний, що Саакашвілі не просто прорвався через кордон, а його пропустили навмисно. Найбільше Петра Олексійовича роздратувало те, що протестувальники розбили наметове містечко без жодного спротиву з боку поліції. Аваков розуміє: якщо піде на жорсткий розгін, то Верховна Рада за підтримки президента прибере його з посади. Бачимо конфлікт особистостей.

НАБУ здається абсолютно незалежним, хоча насправді залежить через Антикорупційну прокуратуру від Генеральної прокуратури. А ГПУ залежна від президента. На розслідування справи дали добро. В Адміністрації президента сказали: «Можна, працюйте». Ну і НАБУ із задоволенням взялося за справу, вони хочуть, щоб про них говорили.

Син Авакова — не посадова особа, він бізнесмен. Йому може загрожувати умовне покарання. Більше претензій може бути до екс-заступника міністра. Аваков та його соратники з «Народного фронту» розглядають це як політичну помсту. Вони цього не пробачать президентові. Тому ескалація всередині владної верхівки продовжуватиметься, зокрема у коаліції під час голосувань потрібних і непотрібних для Порошенка законопроектів», — каже Кочетков.