Польща не розголошуватиме, кого внесла до списку персон нон ґрата з України

В МЗС країни зазначили, що перелік таких осіб — короткий.

Польська сторона не оприлюднюватиме список осіб, яким заборонений в'їзд до Польщі

Про це повідомив польський міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський в інтерв'ю виданню «Dzienik Gazeta Prawna». Він зауважив, що цей перелік не містить великої кількості прізвищ.

«Ми не розголошуємо ні про те, хто і скільки людина, ні про те, якої сфери це стосується», — уточнив глава відомства.

Щодо можливої заборони на в'їзд голові Українського інституту національної пам'яті Володимиру В'ятровичу, Ващиковський зазначив, що «це людина, яка пропагує глибоко антигуманні, антиєвропейські цінності».

Список осіб, яким заборонено в'їжджати до Польщі «короткий», заявив міністр.

«Це демонструє наше далекоглядне розуміння поглядів української сторони, рішучість в пошуках шляху прогресу у взаєминах і небажання подальшої ескалації», — пояснив Ващиковський.

Він також додав, що перспективи запланованого візиту президента Польщі Анджея Дуди до Харкова будуть залежати від готовності української сторони враховувати польські «конструктивні пропозиції».

«Ми не впевнені, чи залишається стратегічне партнерство з Польщею метою Києва», — додав глава відомства.

ВідеоПолітична боротьба може стати причиною загострення відносин між Польщею і Україною

Раніше президент Петро Порошенко провів телефонну розмову з президентом Республіки Польща Анджеєм Дудою, під час якої вони узгодили проведення надзвичайного засідання Консультаційного Комітету президентів України та Республіки Польща на рівні зовнішньополітичних радників цього тижня у Кракові.

Як відомо, міністр закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що його відомство складає перелік українських чиновників, яким заборонять в’їзд до Польщі. Офіційно жодних прізвищ не називалося. Однак польські ЗМІ повідомили, що серед персон нон ґрата опиниться глава Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.