Підготовка медиків і засоби проти мін: Чалий розповів, що передбачає оборонний бюджет США для України

Вперше пропонується надати Україні радіолокаційні засоби протиповітряної оборони.

Оборонний бюджет США, у якому йдеться про можливе виділення Україні $ 350 млн в якості військової допомоги, розширює напрями цієї підтримки.

Маємо подальшу підтримку США оборонних спроможностей України. Оборонний бюджет США на 2018 рік передбачає 350 млн. дол. …

Опубліковано Валерієм Чалим (Valeriy Chaly) 9 листопад 2017 р.

Про узгоджений законопроект розповів у Facebook посол України в Вашингтоні Валерій Чалий. 

Також проект закону санкціонує надання Україні летальних озброєнь оборонного характеру.

«Вперше пропонується надати Україні такі оборонні засоби: радіолокаційні засоби протиповітряної оборони та спостереження за надводною ситуацією; військово-морські протимінні засоби; кораблі прибережної дії та берегової охорони», — уточнив український посол.

Також у законопроекті передбачені кошти на реабілітацію українських поранених у медичних установах США, навчання та підготовка українських медичних фахівців у цій сфері.

«Позиція обох палат американського парламенту вкотре підкреслює високий рівень двопалатної і двопартійної підтримки України в протистоянні агресії Кремля», — переконані українські дипломати.

Нагадаємо, що раніше комітети з питань Збройних сил Сенату і Палати представників США прийняли узгоджений проект закону про “Бюджет США на 2018 р. на потреби національної оборони”. Документ дозволяє виділення $ 350 млн «для надання Україні допомоги в галузі безпеки, включаючи оборонну летальну допомогу».

ВідеоАмериканські ЗМІ назвали можливість надання Україні летальної зброї " смертельною помилкою"

Нагадаємо, раніше до Києва прибув міністр оборони США Джеймс Меттіс, він мав обговорити з українською владою, зокрема, надання летальної зброї. У Держдепі наголошують, що рішення ще не ухвалене.