Парубій захистив закон про освіту перед експертами Венеціанської комісії

Спікер ВР просить, щоб документ залишився в теперішній редакції.

Голова Верховної Ради України Андрій Парубій розповів делегатам Венеціанської комісії Ради Європи про своє бачення положень нового освітнього закону. Як повідомляє УНІАН, спікер виступив на захист ідеї оволодіння всіма громадянами державною мовою, але заперечив наступ на мови національних меншин.

Парубій наголосив на можливості представникам нацменшин завдяки знанню української мови реалізувати конституційні права на освіту та роботу в органах державної влади. Також знання державної мови є питанням безпеки, оскільки команди в армії віддаються саме цією мовою, тож для їх виконання необхідно розуміти українську. «Для нас це важливо, тому що це питання і українського майбутнього – не може такого бути, щоб громадяни не володіли мовою держави. У той же час не можемо також допустити дискримінації національних меншин», — пояснив Парубій.

ВідеоУкраїна та Угорщина знайшли спільну мову в питанні нового освітнього закону

Також спікер парламенту акцентував увагу представників комісії на тому, що норми закону відповідають міжнародним зобов'язанням України. «Дуже розраховую, що в результаті і цієї дискусії, і детального вивчення закону ми прийдемо до висновку, що цей закон відповідає і Конституції України, і міжнародним стандартам», — сказав він.

Як повідомлялося, ухвалений Верховною Радою закон про освіту збурив політиків у країнах, котрі мають національні меншини на українській території. Зокрема, критика лунала з боку представників Угорщини, Румунії, Польщі. У жовтні Україна та Польща підписали декларацію, що гарантує польській національній меншині в Україні та українській національній меншині в Польщі право вивчати рідну мову та навчатися цією мовою. А от Угорщина, попри всі спроби порозумітися, наклала вето на скликання комісії «НАТО – Україна», заблокувавши її проведення у грудні цього року. Про це заявив міністер закордонних справ цієї країни Петера Сійярто. В такий спосіб угорці висловлюють своє невдоволення українським законом та вимагають перегляду його положень, котрі стосуються мови навчання.