Парубій оголосив про вилучення з законопроекту про реінтеграцію Донбасу посилання на Мінські угоди і закрив засідання

Спікер закрив засідання Ради.

Спікер Верховної Ради Андрій Парубій озвучив узгоджену позицію фракцій — прибрати із законопроекту про реінтеграцію Донбасу пункти щодо Мінських угод.

ВідеоПоки нардепи обговорюють план реінтеграції Донбасу, під стінами ВР зібрались протестувальники

«Я хочу вам повідомити, що ми провели нараду, на якій ми визначили, що у законі який перебуває на розгляді, вилучаються пункти, які посилаються на Мінські угоди. Це норми, які повинні були розблокувати засідання Ради. Тим не менше, трибуна продовжує бути заблокованою. Це неприйнятна ситуація… Я не знаю, яка логіка у тих, людей, які займають трибуну, але у зв'язку із тою ситуацією ми продовжимо розгляд цього проекту, але сьогодні засідання Ради я оголошую закритим», — сказав Парубій. 

Спікер наголосив, що законопроект про визнання Росії агресором буде ухвалений парламентом.

Нагадаємо, що фракція «Народний фронт» вимагала вилучити із законопроекту №7163 посилання на Мінські домовленості.

Про це заявив з трибуни парламенту керівник фракції «Народний фронт» Максим Бурбак.

Президентський проект закону про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей передбачає приховану легітимізацію Мінських домовленостей. Про це під час брифінгу у Верховній Раді заявив голова політради УКРОПу, народний депутат Тарас Батенко.

«Ми вважаємо неприпустимим, коли Мінські угоди, попри волю парламенту, не виносять на ратифікацію, а прописують одразу українською правовою нормою в рамках чинного законодавства», – зазначив він.

Нардеп підкреслив, що Мінські домовленості суперечать міжнародним договорам і Конституції України та свідчать про наміри вищого керівництва країни узурпувати владу.

Нагадаємо, напередодні президентський законопроект щодо реінтеграції Донбасу подано до парламенту. Повна назва документа — законопроект №7163 «Проект Закону про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях». Що пропонує Порошенко у законопроекті про реінтеграцію, читайте за посиланням.