"ОБСЄ сидять по пивбарах, п'ють віскі" - Москаль зробив відверту заяву про ситуацію на Донбасі

Війну на Донбасі не зупиниш законом про реінтеграцію, бо Росія продовжує тримати військову техніку на окупованих територіях. Натомість користь від місії ОБСЄ — нульова.

Про це заявив голова Закарпатської облдержадміністрації, колишній очільник Луганської обласної ВЦА Геннадій Москаль в ефірі «112. Україна».

«Я бачив роботу ОБСЄ, це просто «мартишкин труд». Від них як від мінеральної води — ні користі, ні шкоди немає. Там дуже багато прихильників Росії. Вони імітують, що дуже потрібні. Їм платять гарні гроші, страхують на випадок смерті або нещасного випадку.

Я окрім як в ресторанах і пивбарах за чаркою віскі або горілки, на передовій їх майже не бачив», — розповів він.

Водночас закон про реінтеграцію на Донбасі не змінить нічого, бо там залишається російська армія, вважає Москаль.

«Якщо б там не було, російських військ зі всіма тими козачками, голотою і гопніками, сьогодні є достатньо сил справитись. Основні сили знаходяться у Ростові-на Дону. Центр управління військовими операціями знаходиться там. Через ускладнення обстановки, як це було в Іловайську, поступає команда, звідки не візьмись — купа танків, артилерії», — заявив чиновник.

Питання не вирішиться, поки Росія не забере із Донбасу свою військову техніку, додав він. Не вирішить ситуацію і миротворча місія, зауважив Москаль.

Також Москаль підтримує ідею розриву дипломатичних стосунків з Росією.

«Якщо Росія є воюючою стороною, це треба було зробити давним давно. Позакривати всі кордони. Коли я працював у Луганській області, у нас всі кордони були закриті наглухо. Ніхто не ходив ні туди, ні сюди», — сказав він.