Новий адвокат Януковича у справі про держзраду підтвердив своє призначення

Справа розглядається в Оболонському районному суді Києва.

Адвокат Максим Герасько підтвердив, що він призначений державним захисником позбавленого звання президента Віктора Януковича у справі про державну зраду.

Про це він повідомив Інтерфаксу.

«Так, ця інформація відповідає дійсності. Мені видали доручення від Центру надання безоплатної правової допомоги», — сказав він.

За його словами, він зустрічався з попереднім захисником Януковича у цій справі Віталієм Мешечком і той сказав, що «у справі немає ніяких серйозних документів і справа досить перспективна».

Герасько зауважив, що свою власну позицію у справі він сформує після вивчення матеріалів.

Нагадаємо, попередній адвокат Януковича заявив про самовідвід у справі про держзраду. Зокрема, державний адвокат Януковича Віталій Мешечек відмовився брати участь у судовому процесі.

Ще в листопаді 2016 року генпрокурор Юрій Луценко оголосив підозру у держзраді Віктору Януковичу в приміщенні Святошинського суду, будучи на прямому зв’язку з ростовським судом, де перебував президент-утікач. Янукович обвинувачується у вчиненні державної зради, пособництві представникам влади РФ, в умисних діях, вчинених з метою зміни меж території та державного кордону України.  

Оболонський суд Києва дозволив здійснювати спеціальне судове провадження у справі Віктора Януковича. Такий дозвіл надали через неявку Януковича, який мав би вийти з судом на скайп-зв’язок. На заочному судочинстві прокурори наполягали.  

6 липня адвокати Віктора Януковича Віталій Сердюк та Ігор Федоренко заявили про вихід з судового процесу в Оболонському районному суді Києва. Захисники утікача наголосили, що від 6 липня не братимуть участі у судовому засіданні, оскільки Янукович написав заяву про те, що відмовляється від їхніх послуг. 

ВідеоДержавний захисник, наданий Януковичу, заявив про самовідвід