МЗС України протестує проти "передвиборчої кампанії" РФ в окупованому Криму

Українські дипломати закликали всі держави, міжнародні організації та спеціалізовані установи не визнавати будь-які передвиборні процеси в Криму.

МЗС України висловлює протест у зв’язку з тим, що Кремль намагається організувати «передвиборчу кампанію» в анексованих Криму і Севастополі.

Про це йдеться в заяві українського МЗС.

«Чергова спроба держави-окупанта поширити своє національне законодавство на територію суверенної України є грубим порушенням норм міжнародного права і законодавства України. Україна не визнає будь-які інші «виборчі процеси», які Кремль проводить на тимчасово окупованій території, і вважає їх нікчемними за своєю суттю та змістом», — наголошується в заяві українських диломат.

МЗС також закликав всі держави, міжнародні організації та спеціалізовані установи не визнавати будь-які «передвиборні процеси» в Криму. У відомстві закликали «посилити тиск на Росію з метою припинення нею агресії проти України та початку процесу деокупації Автономної Республіки Крим і міста Севастополь».

Нагадаємо, що раніше президент РФ Володимир Путін підписав «закон», який уточнює порядок погашення заборгованостей позичальників із Криму і Севастополі перед фінансовими установами України. Повідомлення про це з’явилося на офіційній сторінці російського президента.