"Мінськ" не працює, треба приймати закон про колаборантів - Аваков

«Мінськ» не забезпечить перемогу у війні. Про це заявив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков на форумі у Києві.

«Чи можуть Мінські угоди бути імплементовані як реальний механізм для досягнення миру і розв’язання конфлікту. На моє глибоке переконання — ні. Тим більше в тій манері, в якій Російська Федерація намагається їх інтерпретувати», — сказав він.

«Повинні бути наступні угоди. Чому Мінські? Повинні бути якісь Віденські, Паризькі, будь-які інші. В яких би дуже ясно були б інтерпретовані основні принципи, обговорювані політиками зараз. Перше — повне виведення всіх російських військових з’єднань з території України; контроль на кордоні спільно з миротворцями, які запропонував президент Порошенко, запровадження органів юстиції на окуповану територію на Донбасі і в Криму, проведення виборів. Відновимо верховенство українського закону — державний прапор, почнемо працювати в іншій системі координат», — продовжив міністр.

Аваков завив про «час соціальних компромісів».

«Волкер говорить про філософію обмеженою амністії. Я кажу про необхідність прийняття закону про колаборантів. Щось на зразок того, який був прийнятий у післявоєнній Франції де Голля. Потрібно приймати філософію амністії, яка підтримується усім суспільством на дуже простих принципах. Якщо на руках кров і життя українських солдатів, я не думаю, що ми можемо собі дозволити механізми амністії; якщо люди співпрацювали з місцевими адміністраціями, вимушено або по слабкості, тут повинна бути воля до примирення», — заявив він.

Також міністр розповів, як «добитися визволення Донбасу».

«Миротворці спільно з українськими силами стають на кордон, Росія забирає свої напівбандитські організації, які вона міняє як рукавички за вказівкою. Туди вводяться органи юстиції, ніяких народних міліцій, своїх додаткових «прокуратур» і «судів». Все виключно — в юридичному полі України. І тоді настає час тактики малих кроків. Потрібно доводити, що з Україною краще, ніж з окупаційним режимом», — пояснив Аваков.