Жоден із законопроектів по Донбасу не можна приймати у нинішньому вигляді

У цьому переконаний позафракційний народний депутат Дмитро Добродомов.

Скандальна реінтеграція: політична чи реальна війна?

Так, у законопроекті №7163, за його словами є багато складних моментів.

«Наприклад, туди вписали руйнівні для України Мінські угоди. Це ж документ, який не має жодної юридичної сили. Його терористи підписували. Втискуючи Мінські угоди в законопроект, таким чином, деякі пункти цих угод намагаються легалізувати», – зазначив нардеп.

Крім того Добродомов  звертає увагу на те, що проект закону завуальовано розглядає можливість введення воєнного стану.

«Цей законопроект нікчемний з юридичної точки зору. Верховному головнокомандувачу хочуть надати право навіть у мирний час без згоди Верховної Ради вирішувати коли його застосовувати, а коли – ні. Це неприйнятно. Оперативний штаб невідомо хто призначатиме, яким чином», – підкреслює нардеп.

Також він зауважує, що законопроект №7163 прямо не визнає Російську Федерацію агресором. У ньому немає слова «агресор», є лише «окуповані Росією території».

А щодо законопроекту №7164, Добродомов  зазначає, що там збереглися всі пункти, які ще раніше намагалися вмонтувати в конституційні зміни щодо децентралізації. Це позиція легалізації бойовиків, їх декриміналізація, створення автономної федерації, від економічної до мовної, і вибори на окупованих Росією територіях.

«Це все абсолютно неприйнятно… Непокоїть, що це жваво підтримує «Опозиційний блок». Коли говорять, що всі, хто не підтримують ці законопроекти – це рука Кремля, виникає питання: а «Опоблок» вже перестав нею бути?», – резюмував нардеп.

Як писала Politeka, народний депутат України, засновник партії «ОСНОВА» Сергій Тарута вважає, що повернення Донбасу до складу України можливе за виконання ряду умов.