Комітет Ради з нацбезпеки рекомендував нардепам підтримати законопроекти по Донбасу

Обидва документи вчора направив у Раду Порошенко.

Комітет Ради з питань національної безпеки і оборони рекомендував парламенту підтримати законопроект стосовно особливостей місцевого самоврядування (№7164) в цілому, а проект про реінтеграцію (№7163) в першому читанні з поправкою.

Про це повідомляє УНІАН.

Зазначається, що за таке рішення комітету проголосували 8 народних депутатів, тобто більшість з присутніх. 

Комітет рекомендує ухвалити доопрацьований законопроект №7164, з поправкою, яку вніс Порошенко.

Окрім цього рекомендували ухвалити в першому читанні з уточненням законопроект №7163. Зокрема, по всьому тексту документа будуть зняті всі положення, де називаються Мінські домовленості, замінивши їх на резолюцію Ради безпеки ООН.

Нагадаємо,  4 жовтня президентський законопроект щодо реінтеграції Донбасу було подано до парламенту. Зокрема, документом визначаються тимчасово окуповані території у Донецькій та Луганській областях. Проект закріплює пріоритетність виконання безпекових положень Мінських домовленостей. За фізичними та юридичними особами зберігається право власності та інші речові права на майно, у тому числі на нерухоме майно, включаючи земельні ділянки, що розташовані на тимчасово окупованих територіях.

Законопроект визначає, що Україна не несе відповідальності за протиправні дії Росії як держави-агресора, її збройних сил, інших військових формувань та окупаційної адміністрації на тимчасово окупованих територіях. 

Трохи згодом до Ради Порошенко подав другий законопроект по Донбасу, який дозволить ввести миротворчу місію ООН та зберегти міжнародні санкції. Документ пропонує тимчасово, на строк, що закінчується через один рік з дня набрання чинності Законом України «Про створення необхідних умов для мирного врегулювання ситуації в окремих районах Донецької та Луганської областей», запровадити особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей.

ВідеоУ ВР оприлюднили зміст законопроекту про реінтеграцію Донбасу