Добкін порівняв себе із сомалійським піратом

Суд заарештував майно депутата, включно із винним погребом.

Народний депутат від «Опозиційного блоку» Михайло Добкін порівняв себе із сомалійським піратом, говорячи про нове рішення суду щодо нього.

Про це депутат заявив в ефірі «112 каналу», передає «Українська правда».

4 серпня Печерський районний суд заарештував два автомобіля, два будинки, земельну ділянку і винний погреб Добкіна. Депутат каже, що це рішення суд ухвалив без його участі і без участі його захисників. За словами Добкіна, він не отримував повістки в суд, і про рішення Феміди дізнався із преси.

ВідеоЗа свободу Добкіна внесли 50 мільйонів гривень застави

«Я не знаю, що треба ГПУ, яка звинувачує мене у вигаданих злочинах, де доказова база нуль, немає постраждалих. Проте вже є дозвіл на арешт, вже з мене, як з сомалійського пірата, брали викуп, який заплатили мої товариші. Тепер вони зазіхнули на моє майно, не залишили в спокої і погреб. Знаєте, пірати ж без рому жити не можуть. А в мене є там пляшок 20-30 рому», — сказав він.

Добкін каже, що ні в нього, ні у його сім’ї немає земельної ділянки на території Харкова, тому він не знає, що заарештував суд. На питання, чи суд арештував усе майно, Добкін відповів: «У мене ще є консервація, є велосипеди, є дві нирки».

«Я вважаю себе в цій справі постраждалим, бо вони в мене час від часу щось відбирають: то машини, то погреб, то будинок. Відібрали у моїх товаришів гроші», — сказав Добкін, пообіцявши слідчім швидку відповідь.

Нагадаємо, 29 червня генпрокурор Луценко вніс подання до Верховної Ради про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт Добкіна. У ГПУ в діях нардепа побачили ознаки умисної змови групи осіб для зловживання службовим становищем та сприяння шахрайству з метою заволодіння 78 гектарів земельних ділянок Харкова нормативною вартістю понад 220 млн грн.

13 липня Верховна Рада на своєму вечірньому засіданні дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання та арешт народного депутата від «Опоблоку» Михайла Добкіна. За зняття з нього недоторканності проголосували 288 депутатів з 339 присутніх, цього виявилося достатньо і таким чином парламент дав згоду на притягнення до кримінальної відповідальності цього нардепа. 

14 липня Добкіна допитали в слідчому управлінні ГПУ.

15 липня суд виніс рішення задовільнити клопотання Генпрокуратури України про взяття Михайла Добкіна під варту. При цьому залишається можливість внесення за нього застави в 50 млн грн. Якщо протягом п’яти днів за Добкіна не внесуть заставу, його візьмуть під варту, яка триватиме до 14 вересня.