Дискусія про короткоствольну зброю для українців вкрай шкідлива - радник Авакова

Легалізація короткоствольної вогнепальної зброї в Україні буде небезпечною.

Таку думку висловив радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко в ефірі «112 Україна».

«Будь-яка дискусія про короткоствольну вогнепальну зброю, яка виходить із засадничого положення, що ми повинні її мати для того, щоб захищати свої інтереси на вулицях, — ця дискусія вкрай шкідлива, непотрібна і більше злочинна по відношенню до українського народу. Тому що насправді випадків, коли потрібно застосовувати зброю, 0,01 відсоток серед тих конфліктів, які відбуваються на вулицях… Будь-яка ситуація, яку не розв’язують відразу словами, може за собою тягнути використання зброї. І бачимо безліч підтверджень цьому. Коли на базарах якісь конфлікти, хто і кому на ногу в транспорті наступив, хто кого випередив автомобілем — завершуються тим, що люди починають стріляти один в одного», — зазначив Варченко.

Він пояснив, що для надання українцям дозволу на короткоствольну зброю необхідно прибрати корупцію у лікарнях. Це унеможливить купівлю довідок психічно хворим людям.

«Як варіант розглядаємо поетапне введення можливості отримання вогнепальної зброї громадянами України за умов, коли певна частина державної системи може гарантувати, що ця людина психологічно та інтелектуально здорова», — сказав Варченко.