Дещиця розповів подробиці візиту Дуди в Україну

Програма ще складається, але вона передбачає розширений безпековий аспект, — пояснив дипломат.

Майбутній візит президента Польщі Анджея Дуди до Харкова відбудеться через декілька тижнів та передбачатиме розширену програму в сфері безпеки.

Про це розповів посол України в Польщі Андрій Дещиця, — пише Укрінформ.

За його словами, скоріш за все, це буде офіційний візит. Програма ще складається, але вона передбачає розширений безпековий аспект.

Деталі візиту обговорюватимуться під час наступних контактів по лінії Адміністрації президента України та Канцелярії президента Польщі.

ВідеоУкраїна та Польща спробують налагодити відносини у Кракові

Дуда оцінив жест Порошенка, який став на коліно перед пам'ятником жертв Волинської трагедії

Дещиця розповів подробиці візиту Дуди в Україну

Дещиця розповів подробиці візиту Дуди в Україну

Дещиця розповів подробиці візиту Дуди в Україну

Український дипломат зазначив, що цей візит “мав би підтвердити зацікавленість обох сторін у розвитку стратегічного партнерства на всіх рівнях, зокрема на рівні глав держав”.

“Візит до Харкова підкреслив би значимість безпекового фактора співпраці з урахуванням того, що Харків географічно знаходиться практично на передовій у контексті війни Росії проти України. Там розміщена значна кількість співробітників СММ ОБСЄ, з якими планується зустріч президента Польщі для обговорення питання безпеки і отримання їхніх оцінок безпекової ситуації в регіоні”, — повідомив дипломат.

Також візит важливий в аспекті непостійного членства Польщі в Раді Безпеки ООН, де також обговорюватимуться різного роду проекти врегулювання ситуації на Донбасі, у тому числі миротворчий компонент ООН.

Кабінет президента Польщі Анджея Дуди пристав на пропозицію президента України Петра Порошенка провести спільні консультації для  вирішення українсько-польської кризи.

Напередодні польський президент виступив з жорсткою заявою — чекає, що серед українських високопосадовців не буде людей з антипольськими і націоналістичними поглядами.

Те, що у Польщі позитивно сприйняли пропозицію Петра Порошенка провести консультації,  може стати першим кроком на зустріч.  Українську делегацію нині запрошують у Варшаву. Але дати переговорів польська сторона поки не називає.

Польський президент чекає, що Петро Порошенко теж особисто візьме активно участь у налагодженні стосунків. В інтерв'ю радіо «Пульс» він заявив, що треба говорити про болісні історичні питання між країнами, бо стосунки «не можуть спиратися на брехню, наклепи, замовчування, заперечення історії, особливо трагічної історії».

Натомість міністр Ващиковський не припиняє висловлюватися негативно в бік України і вже тиждень в польських медіа видає все нові претензії до Києва  в історичній площині.

Польських урядовців питатимуть у парламенті, чому Польща за тиждень пересварилася з Україною. І навіть з Німеччиною. Опозиція, яка не погоджується з такою закордонною політикою польської влади, хоче почути пояснення.

«Не всі у Польщі думають так, як Ващиковський і уряд Права і Справедливості. Є багато політиків, які хочуть будувати добрі відносини  з Україною, спираючись на те, що нас сьогодні єднає, а не колись розділяло. А те, що говорить Ващиковський, треба трактувати як невміння вести закордонну політику ним і сьогоднішнім урядом. Шкода, що такі заяви лунають у бік нашого доброго сусіда України», — заявив депутат Польської селянської партії Кшиштоф Пашик.

Напруга у стосунках між Польщею та Україною з'явилася після заяв міністра закордонних справ Польщі Вітольда Ващиковського. Він сказав, що його країна починає здійснювати процедури для недопуску до Польщі українців з антипольськими поглядами і обіцяв оприлюднити чорний список таких осіб. Українське МЗС у відповідь наголосило, що в Україні немає антипольських настроїв і запропонувало полякам підписати своєрідну дорожню карту історичного примирення. З цього питання відповіді ще не отримали.