Данилюк попросив ДФС перевірити його декларацію і оскаржив ухвалу суду про аналіз сплати податків

Міністр закликав провести перевірку якнайшвидше, щоб не допустити дестабілізації.

Міністр фінансів Олександр Данилюк подав апеляцію на рішення суду щодо призначення перевірки про сплату ним податків.

Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

«Щодо справи ГПУ та звинувачень в нібито ухиленні від сплати податків. Головний принцип демократичної держави – верховенство права. Важливо, щоб цей принцип забезпечувався в нашій країні. Тому на будь-які незаконні дії необхідно реагувати — буду добиватися скасування незаконних рішень вже прийнятих щодо мене і протистояти будь-яким можливим незаконним діям в майбутньому. Розгляд апеляційної скарги, яку ми вже подали, призначено на 7 серпня, понеділок», — наголосив Данилюк, пояснивши, що в чинному КПК відсутні повноваження прокурорів самостійно чи через суди призначати позапланові податкові перевірки, а також судів — розглядати такі клопотання.

Також міністр звернувся до Державної фіскальної служби з проханням провести перевірку повноти сплати податків у відповідності до законів України.

«Це моя власна ініціатива, аби остаточно зняти всі питання. Крім того, прошу НАЗК невідкладно оприлюднити результати перевірки, яку він проводить згідно з законом як спеціально уповноважений орган з 22.02.2017 року, на підставі рішення №57 щодо повної перевірки декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави, в тому числі і моєї», — зазначив очільник Мінфіну.

Окрім цього Данилюк закликав ДФС розпочати перевірку негайно та закінчити її в найкоротші терміни.

«Це необхідно для того, щоб не допустити дестабілізації напередодні виходу України на зовнішні ринки капіталів, наступної стадії перемовин з МВФ та ключового етапу бюджетного процесу (всі ці процеси координуються Міністром фінансів)», — уточнив він.

Щодо справи ГПУ та звинувачень в нібито ухиленні від сплати податків: 1. Головний принцип демократичної держави – верхо…


Опубликовано Олександром Данилюк / Oleksandr Danyliuk 3 августа 2017 г.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура розпочала перевірку міністра фінансів Олександра Данилюка у справі про можливе ухилення від сплати податків. Про це свідчить ухвала Печерського районного суду столиці від 18 липня.

Зокрема, суд дозволив працівникам Державної фіскальної служби провести перевірку міністра на предмет дотримання вимог податкового та валютного законодавства за період від 1998 до 2016 роки.

ВідеоМіністр фінансів Данилюк вважає розслідування проти себе перевищенням влади

Данилюку закидають порушення ч.1 ст. 212 ККУ (ухилення від сплати податків, зборів, обовязкових платежів).

Згідно відомостей з депутатського звернення вбачається, що він в період 2010-2014 років перебував на посаді керівника Координаційного центру з впровадження економічних реформ при Адміністрації Президента. Відповідно до податкової інформації про доходи, Данилюк за ці роки отримав доходу на суму 556 162,98 грн.