Чорновіл дав свідчення у справах про діяльність Манафорта в Україні

Екс-регіонал не спрацювався з американцем і був змушений залишити штабну роботу.

Американський піарник може дати свідчення, котрі боляче вдарять по політиках і бізнесменах із кіл, колись наближених до Віктора Януковича. Таку думку висловив екс-керівник штабу регіонала Тарас Чорновіл, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

За його словами, найбільше проблем може з’явитися в осіб, котрі фігурують у так званій «амбарній книзі» – чорній бухгалтерії Партії регіонів. «Я думаю, в Україні є кому турбуватись від того, що Манафорт буде говорити. Будь-які брудні гроші американців цікавлять, тому Манафорт є тільки за свідка, що там були чорні гроші. Якщо вони зможуть допитати розпорядників чорної каси, от тоді буде вже широко. Якщо не зможуть, тоді ця справа буде достатньо вузька, це буде справа про незаконний лобізм», — вважає Чорновіл.

ВідеоВ Україні сподіваються на співпрацю з американським правосуддям у справі Манафорта

Кого конкретно може зачепити ця справа, взявся поміркувати народний депутат Сергій Лещенко. «Це дві великих фінансово-промислових групи, або олігархічні групи. Одна з них – група Ахметова, а друга – Фірташа-Льовочкіна. От саме з ними двома Манафорт працював, коли приїхав в Україну. Спочатку Ахметов його залучив, а коли Янукович став президентом, то саме Льовочкін, скажемо так, був головним посередником по всім операціям Манафорта в Україні», — вважає нардеп.

Українські слідчі вже висловили надію на те, що американське міністерство юстиції співпрацюватиме та надаватиме важливу інформацію. Експерти ж прогнозують, що ретельне розслідування справи може відкрити найважливіший пласт історії Манафорта – російський. Розповідають, що Ахметову піарника порекомендував російський олігарх Дерипаска, близький до Путіна. А понад десять років Манафорт взагалі працював лише на тих, хто був наближений до Путіна, тож тепер його свідчення можуть розкрити схему фінансування з Росії деяких українських політиків та викрити, як Росія насаджувала в Україні свою політичну міфологію.

Кореспондент ТСН Марія Васильєва