Це перший візит глави Пентагону до України за останні роки.

Ще вчора до України прилетів міністр оборони США Джеймс Меттіс. Сьогодні, 24 серпня, він був на військовому параді на Майдані Незалежності в центрі Києва, що був приурочений до 26-річчя Незалежності України.

«Він (Меттіс) мені сказав: «Я бачу силу духу і чомусь мені здається, що у вас краще військо, ніж у мене», — передає слова міністра оборони США генпрокурор України Юрій Луценко, зазначає «112 Україна».

Меттіс та Луценко під час параду стояли поруч. Генпрокурор каже, що був перекладачем Маттісу промови президента Петра Порошенка. Також пояснював главі Пентагону назви родів військ, які брали участь в урочистостях.

«Звичайно, гість похвалив наше військо. Але я впевнений, що сьогоднішня присутність 11 делегацій наших союзників, в тому числі військових союзників, є серйозним кроком», — зазначив Луценко.

Після параду Маттіс зустрівся з Порошенком.

«Візит міністра оборони США Джеймса Меттіса надзвичайно важливий і для України, і для нашої спільної боротьби за цінності Вільного Світу. Під час переговорів з Джеймсом Меттісом ми розглянули питання протидії агресії Росії проти України. Це ключова тема і наш спільний виклик. А головне – ми скоординували наші підходи до того, як діяти далі з метою відновлення територіальної цілісності та суверенітету України. Вдячний пану Меттісу за вчасний візит та рішучу налаштованість і надалі розвивати наше співробітництво», — написав у Facebook Порошенко.

Візит Міністра оборони США Джеймса Меттіса надзвичайно важливий і для України, і для нашої спільної боротьби за цінності Вільного Світу. Під час переговорів з Джеймсом Меттісом ми розглянули питання протидії агресії Росії проти України. Це ключова тема і наш спільний виклик. А головне – ми скоординували наші підходи до того, як діяти далі з метою відновлення територіальної цілісності та суверенітету України. Вдячний пану Меттісу за вчасний візит та рішучу налаштованість і надалі розвивати наше співробітництво.

Опубліковано Петром Порошенком 24 серпня 2017 р.