Білорусь ігнорує ноту України щодо затриманого ФСБівцями Гриба - МЗС

Українське МЗС просило білоруську сторону пояснити, як затримали 19-річного українця.

Білорусь не відповіла на ноти України щодо затриманого російськими ФСБівцями 19-річного українця Павла Гриба.

Про це повідомляють Українські Новини із посиланням на Міністерство закордонних справ України.

Відео19-річний Павло Гриб, який напередодні зник у Білорусі, знайшовся в російському СІЗО

Посольство України у Білорусі ще 28 серпня направило в міністерство закордонних справ цієї країни ноту з проханням надати інформацію про обставини зникнення українця.

20 вересня в білоруське МЗС направили ще одну ноту — з проханням прискорити надання інформації про обставини затримання Гриба.

«На сьогодні посольство України в Республіці Білорусь і МЗС України не отримали відповіді або офіційного роз'яснення щодо цього питання», — повідомили в українському МЗС.

Нагадаємо, Павло Гриб зник в серпні в білоруському Гомелі: за словами батьків, він був затриманий співробітниками ФСБ. До Білорусі він поїхав 24 серпня, щоб зустрітись із дівчиною, яка мешкає у Росії, з якою познайомився через Інтернет. 17-річна жителька міста Сочі в інтерв'ю ТСН зізналась, що справді запросила хлопця до Білорусі. Змусили її це зробити співробітники ФСБ Росії, бо вона також перебуває під слідством.

В поліції міста Гомель батьку повідомили, що його син перебував у розшуку за терористичну діяльність. 7 вересня стало відомо, що Гриб перебуває у СІЗО в російському місті Краснодар.  Суд арештував Гриба.  Адвокат Андрій Сабінін повідомив, що хлопця звинувачують за статтею 205.1 КК РФ («Сприяння терористичній діяльності»).