Володимир Зеленський є лідером електоральних симпатій на Сході та Півдні України, де за нього готові віддати свій голос відповідно 25,1% та 22,6% опитаних з числа тих, хто має намір взяти участь у голосуванні. Про це свідчить опитування, яке провів Інститут соціальних технологій «Соціополіс».

Друге місце за рівнем підтримки виборців на Сході та Півдні України займає Юрій Бойко – за нього готові віддати свій голос відповідно 15,4% та 14,1% опитаних з числа тих, хто має намір взяти участь у голосуванні.

В Центральному макрорегіоні України найбільшу підтримку виборців також має Володимир Зеленський – за нього готові віддати свій голос 21,0% опитаних від тих, хто планує взяти участь у голосуванні. Друге-третє місця за рівнем підтримки в Центрі України займають Юлія Тимошенко і Петро Порошенко – за них планують віддати свій голос по 14,0% опитаних від тих, хто має намір взяти участь у голосуванні.

На Заході України явного лідера електоральних симпатій станом на середину лютого 2019 р. не спостерігається. Найбільший рівень підтримки виборців мають три кандидати – Юлія Тимошенко, Володимир Зеленський та Петро Порошенко, за яких готові віддати свій голос відповідно 19,4%, 17,8% та 17,6% опитаних від тих, хто має намір взяти участь у голосуванні.

Результати проведеного опитування свідчать, що жоден з кандидатів в Президенти України не зможе набрати у першому турі виборів більше 50% голосів виборців, а отже, з дуже високою ймовірністю, відбудеться другий тур виборів Президента. Згідно з результатами опитування, станом на середину лютого 2019 року до другого туру виборів мають реальні шанси вийти три кандидати в Президенти – Володимир Зеленський, Юлія Тимошенко та Петро Порошенко.

При цьому, які свідчать результати опитування, Володимир Зеленський у другому турі виборів має помітну перевагу в рівні підтримки виборцями і над Юлією Тимошенко, і над Петром Порошенком.

Зокрема, якщо до другого туру виборів Президента України вийдуть Володимир Зеленський та Юлія Тимошенко, то за Володимира Зеленського готові віддати свій голос 36,9% від загальної кількості опитаних, а за Юлію Тимошенко – 22,5% від загальної кількості опитаних.

У разі виходу до другого туру виборів Президента України Володимира Зеленського та Петра Порошенка, за першого з них готові віддати свій голос 42,3% від загальної кількості опитаних, а за другого – 18,1% від загальної кількості опитаних.

Згідно з результатами опитування, якби вибори депутатів Верховної Ради України проходили в середині лютого 2019 року, найбільшу кількість голосів виборців набрала б партія «Слуга народу» – за вказану партію висловили готовність проголосувати 16,2% від загальної кількості опитаних, 18,3% з числа тих, хто має намір взяти участь у голосуванні та 21,4% з числа тих, хто має намір взяти участь у голосуванні та вже визначився зі своїм вибором.

Друге-третє місця за рівнем підтримки виборців займають партії «ВО «Батьківщина» та «Блок Петра Порошенка «Солідарність» – за вказані партії висловили готовність проголосувати відповідно 12,4% і 10,7% від загальної кількості опитаних, 15,1% і 12,9% опитаних з числа тих, хто має намір взяти участь у голосуванні та 17,7% і 15,1% опитаних з числа тих, хто має намір взяти участь у голосуванні та вже визначився зі своїм вибором.

З високою ймовірністю 5%-й прохідний бар’єр на виборах до Верховної Ради (який діє на теперішній час) зможуть подолати партії «Опозиційна платформа – За життя» (за яку мають намір проголосувати 7,6% від загальної кількості опитаних, 8,9% опитаних з числа тих, хто планує взяти участь у голосуванні, та 10,4% опитаних з числа тих, хто планує взяти участь у голосуванні та вже визначився зі своїм вибором) і партія «Громадянська позиція» (відповідно 6,5%, 7,6% та 8,9%). Досить високі шанси на проходження до Верховної Ради, станом на час проведення опитування, має також Радикальна партія Олега Ляшка.

Всього з використанням методу особистого інтерв’ю face-to-face було опитано 2409 респондентів, які зареєстровані у 139 населених пунктах України. Вказана вибірка репрезентативна для всього дорослого населення України за ознаками статі, віку, регіону проживання і типу населеного пункту (міський населений пункт / село).

Теоретична статистична похибка вибірки (з довірчою ймовірністю 0,95 та без урахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,0%.

Повна версія опитування>>>